پروسیجر تزریق ژل هیالورونیک اسید برای خطوط اخم، خنده، لب ،چین صورت و گردن

 

تزریق ژلهای پرکننده یکی از رایج ترین تکنیکهای زیبایی جهان بشمار میروند .وقتی که ما پیر میشویم یا بهتر بگویم سن ما افزایش می یابد بافت زیرین پوست ما که پوست را با قوام و شاداب نگه میدارد بدلیل گراویته، تابش نور خورشید ، طول زمان مصرف از عضلات صورت  شکسته می شود و افت میکند و باعث بروز چین و چروک و خط در نقاط مختلف صورت می گردد.

پوست ما از دو لایه اپیدرمیس سطحی و درمیس عمقی تشکیل شده که اولی لایه محافظ نسبت به فضای بیرونی است و دومی لایه پشتیبان شامل کلاژن و بافت همبند است که بروز چینها بدلیل نقص در این لایه ایجاد میشود .

فیبرهای کلاژن و الاستین همانگونه که میبینید در لایه درمیس قرار دارند و قوام و کشیدگی پوست را تامین می نمایند که با گذشتن زمان و کاهش آنها  پوست شل و همراه با خطوط  می گردد.. چربی و هیالورونیک اسید در این لایه  مابین الاستین و کلاژن را پر میکنند و می توانند یک مداخله جبرانی بسیار ایمن  برای افت قوام و کشیدگی پوست باشند و براحتی  خطوط سطحی و عمقی  اطراف لب، خود لب و پیشانی و گردن و گونه را پر نمایند.

 هیالورونیک اسید مولکولهایی شبیه شکر بصورت شبکه های ماتریسی در درم ایجاد می کند که ذرات آب را به خود جذب نموده و با ایجاد حجم در زیر چینها و خطوط  پوست را صافتر و قویتر می نمایاند.

 پروسه تزریق فیلر یا ژل 15 دقیقه طول میکشد و وابسته به سطح تزریق و گستردگی آنست. قبل از تزریق موضع باید با یک ضدعفونی کننده الکلی تمیز گرددو یک بی حس کننده سطحی بکار گرفته شود .

 پزشک معالج پس ازبی حسی مسیر خط را در زیر پوست با توجه به نوع ژل تزریق می کند و تا سطحی از پر شدگی که مورد رضایت وی و بیمار  باشد کار را ادامه می دهد . پس از تزریق قرمزی، تورم و احساس کشش سطحی تا 24 ساعت و در مواردی کبودی نقاط تزریق تا سه روز دیده می شود. ولی هیچ منعی از کار و فعالیت برای فرد وجود ندارد. مولکولهای هیالورونیک  آب سطحی را به خود جذب و موضع را پرتر، زیباتر و صافتر  نشان می دهند.

نتایج زیبای تزریق فیلر ها دائمی نیست و بین 6 تا 12 ماه متفاوت است. توجه داشته باشید ماندگاری فیلر بیش از این زمان از نظر پزشکی مترادف کیفیت بهتر نیست و ممکنست با عوارض جانبی ماده تزریقی همراه باشد.

 

/ 0 نظر / 26 بازدید